Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/albumai/domains/zidrijajanusaite.com/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497
Židrija Janušaitė | APIE MANE

APIE MANE

 

 

 

 

Židrija Janušaitė – šiuolaikinė Lietuvos menininkė kurianti tapybos, performanso meno, instaliacijos, žemės meno,fotografijos,videomeno srityse.  Jos kūryba atsiskleidžianti meditatyviomis formomis liudija svarbą sukurti tam tikrą būseną, tarsi slenkstį, kurį peržengus atsitinka/įvyksta susitikimai su pačiais savimi. Tai ypač pastebima autorės performansuose,  sutelkiančiuose Lietuvos ir tarptautinės auditorijos dėmesį. Menininkės atliekami performansai pasižymi stipria energija perduodama susikaupimo ir dėmesio išlaikymo dėka, išgrynintu veiksmu (būdinga – besikartojančiu), naudojamų priemonių minimalistiniu pasirinkimu.

 

Židrijos tapyba- tai suturėta abstrakti, taupi spalvoms plastika. Savo darbuose jungdama ant drobės  tapybą su vaizdo projekcijomis menininkė praplečia naudojamų išraiškos priemonių galimybes. Čia Židrija skirtingų medijų sluoksniais fiksuoja šviesą, atveria formos bei erdvės pokyčius perteikdama pilnos tuštumos idėją. Ekspresionistiniais, gestiškaisjudesiais tušu atlikti abstraktūs piešiniai išsilieja veržliomis ir darniomis kompozicijomis, kuriose, kaip ir menininkės performansuosuose, atsispindi judesio svarba, veikianti kaip būdas įtampą perkelti į ramybės aplinką.

 

Židrijos kūrybos temas taikliai iliustruoja personalinių parodų bei performansų pavadinimai – “Vienatvės. Prisilietimai“, “Nurimęs protas. Susitikimai”, “Gyvenimas susideda iš tokių mažyčių vienatvių“, “Laisvas erdvės žaismas” ir kt. Židrija daug keliauja, dalyvauja menininkų rezidencijų programose, bendradarbiauja su kitais menininkais, taip pat organizuoja renginius (rezidencijas, festivalius, parodas).

Menotyrininkė Giedrė Legotaitė